ثبت نام / ورود
کارنامه شیراز

عکاسی

عکاسی
تعداد جلسات :۱۰
ساعات هر جلسه :۲
روزهای برگزاری :جمعه
مدت دوره :۵ هفته
توضیحات :

شروع این دوره در بهار 1400

در این دوره هنر جویان از همان جلسه اول عکس گرفتن را آغاز می‌کنند و در این مسیر می‌بایست یک مجموعه یا پروژه را به دلخواه و سلیقه خود انتخاب کرده و تا اتمام دوره حداقل بخشی از آن را کار کرده باشند.
همزمان با کار کردن روی پروژه، هنرجویان در دو حوزه دیگر نیز موظف به عکاسی هستند که شامل عکاسی آزاد (هر نوع عکاسی به دلخواه هنرجو) و تکالیف آموزشی می‌باشد.
تکالیف نیز به دو بخش تقسیم می‌شوند که بخش اول شامل تکالیفِ کاملا مرتبط با درسِ کلاسی که عبارتند از تجربه کردن تاثیر دیافراگم، انواع لنزها، سرعت شاتر، ایزو، کلوین، فیلترها، عمق میدان، شناخت رنگ، شناخت نور، ترکیب بندی و غیره می‌باشد و بخش دوم بازسازی عکس‌هایی است با تکینیک خاصی بدست آمده‌اند. بدین ترتیب که هنرجو در طول دوره ممکن است که با عکس‌هایی برخورد کرده باشد که چگونگی به ثمر رسیدن آن برایش سوال باشد. مدرس ضمن شکافتن و توضیح آن روش یا تکنیک آن را به عنوان تکلیف نیز به هنرجویان می‌سپارد تا هنرجو علاوه بر آگاهی از روش و چگونگی حاصل شدن چنین آثاری، خود نیز آن را تجربه کند.

در هر جلسه هنرجو عکس‌های خود را در کلاس به نمایش می‌گذارد و مدرس و دیگر هنر جویان پیرامون آن به صحبت و بحث می‌پردازند. در نتیجه هنرجو ایرادات کار خود را متوجه شده و در واقع با عکس گرفتن و تمرین کردن و رفع ایراد کار خود، مسیر عکاس شدن را بهتر طی می‌کند. همزمان و به طور موازی که کار عملی در اولویت قرار دارد، در هر جلسه مبحثی از مباحث نظری عکاسی نیز آموزش داده می‌شود که شامل مباحث فنی از قبیل شناخت انواع لنز و کابرد آنها، دیافراگم، سرعت شاتر، ایزو، کِلوین، فیلترها، شناخت رنگ، شناخت نور، عمق میدان، ترکیب‌بندی، زیبایی‌شناسی و غیره می‌باشد که همین مطالب در انتهای هر جلسه به عنوان بخشی از تکالیف به هنرجویان سپرده می‌شود. ضمنا در این مسیر، رفتار حرفه‌ای عکاسی از قبیل چگونگی برخورد با انواع سوژه، نحوة ارائة آثار برای نمایشگاه و چگونگی نمایش عکس و غیره نیز آموزش داده می‌ شود.

برای ثبت نام و حضور در این کارگاه آموزشی باید حتما در سایت مدرسه سینمایی کارنامه شیراز عضو شوید. لطفا ابتدا مراحل عضویت در سایت کارنامه را طی کرده و سپس اقدام به رزرو برای حضور در این کارگاه کنید.

لازم به ذکر است تمامی مراحل ثبت نام در کارگاه های آموزشی مدرسه سینمایی کارنامه شیراز به صورت اینترنتی انجام خواهد شد. لطفا حتما در مرحله عضویت ایمیل و شماره تلفن همراه فعال و معتبر استفاده شود.

با تشکر،  مدرسه سینمایی کارنامه شیراز

 معرفی اساتید

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top